Szyby dźwiękoizolacyjne

W naszej ofercie posiadamy szyby dźwiękoizolacyjne, które stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które są wrażliwe na hałas dobiegający z zewnątrz. Mieszkanie w centrum miasta mimo świetnej lokalizacji może być uciążliwe przede wszystkim ze względu na hałas. Można jednak pozbyć się go inwestując w szyby dźwiękoizolacyjne. Po określeniu źródła hałasu i dobraniu szyb o odpowiednich parametrach dźwiękochłonnych można zniwelować jego poziom tak, aby nie był nas dokuczliwy. Ochronę przed hałasem uzyskuje się stosując w pakietach szyby o różnej grubości, szyby klejone z odpowiednią folią a przestrzeń między szybami może być wypełniana specjalnymi gazami tłumiącymi.
Z uwagi na działanie wielu czynników mających zróżnicowane znaczenie i wpływ na tłumienie hałasu, doborem szkła dźwiękochłonnego powinna zająć się odpowiednio wykwalifikowana osoba celem indywidualnego oszacowania poziomu hałasu i dopasowania zestawu szybowego o odpowiednim poziomie tłumienia dźwięku.
Jest to czynność mająca zasadniczy wpływ na uzyskanie odpowiedniego komfortu pomieszczeń. Przy definiowaniu charakterystyki dźwiękowej przegród budowlanych stosuje się wielkość zwaną wskaźnikiem ważonym izolacyjności akustycznej „Rw” oraz wskaźniki poprawkowe „C” i „Ctr”, a jeszcze lepiej stosować współczynnik izolacyjności akustycznej właściwej RA2.

Guardian LamiGlass® Acoustic – katalog do pobrania