Szyby refleksyjne

W procesie produkcji używamy szkła w kolorach: – refleks brąz 4mm, 6mm – reflex grafit 4mm, 6mm . Szyby z naniesioną powłoką odbijającą (Reflex) występują też w kolorach zielonym i niebieskim (najdroższa odmiana szkła).

Powłoka refleksyjna nanoszona jest na szkło w procesie jego produkcji. Jej zadaniem jest odbijanie zarówno światła widzialnego, jak i ciepła słonecznego. Zastosowanie powłok o różnej barwie, oprócz właściwego kształtowania bilansu energetycznego, jest często wykorzystywane do podnoszenia walorów estetycznych budynku lub otoczenia budynku (efekt lustrzanego odbicia architektury otoczenia w elewacji).

Szyba refleksyjna to także szyba przeciwsłoneczna, jednak o innej zasadzie działania. Wykonana jest ze szkła (zwykłego lub barwionego) pokrytego warstwą tlenków metali szlachetnych lub folią przeciwsłoneczną. Warstwa refleksyjna działa jak lustro i odbija część promieniowania słonecznego, zabezpieczając dom przed przegrzewaniem się. Szyba taka zapewnia również dyskrecję – utrudnia bowiem zaglądanie z zewnątrz do wnętrza budynku.

Dla osób chcących widzieć, nie będąc widzianymi proponujemy szkło tzw. lustro weneckie (SGG MIRASTAR). Często ma zastosowania w zewnętrznych drzwiach wejściowych.

Icon of SGG Mirastar - szkło z efektem lustra SGG Mirastar - szkło z efektem lustra (574.2 KiB)