Informacje

Powstaliśmy w Ełku w 1997 roku. Na początku działalności naszym podstawowym założeniem była dystrybucja profili PCV oraz akcesoriów do produkcji okien. Od 2000 roku podjęliśmy współpracę z producentem profili aluminiowych, dzięki której nasza spółka zaczęła zaopatrywać również producentów stolarki aluminiowej.
W celu kompleksowej obsługi w 2003 roku zdecydowaliśmy się na budowę hali do produkcji szyb zespolonych z nowoczesnym parkiem maszynowym firmy Lisec. Od początku nowego zakresu działalności nawiązaliśmy też ścisłą współpracę z firmą Guardian. Następnie w 2007 roku przystąpiliśmy do programu Glasmax, który ma na celu nadanie certyfikatu jakości dla marek najlepiej wykonywanych szyb zespolonych.

W firmie Bojar w 2010 r. został wdrożony Cutter2000 – system obsługi zakładu produkcyjnego szyb zespolonych. Obsługuje on wszystkie sfery działania w zakładzie produkcyjnym i współpracuje z zewnętrznymi aplikacjami (księgowość, CRM). Dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu informatycznego i sprawniejszemu zarządzaniu BOJAR stał się nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym na rynku szklarskim.

Od 2018 r. uruchomiliśmy hartownię szkła.  Inwestycja w piec do hartowania z serii Glaston FC skróciła terminy wykonania zleceń na szkło bezpieczne – szkło wzmacniane termicznie TVG  i ESG.