Dlaczego kraty w oknach są przestarzałą metodą ochrony domu

Dlaczego kraty w oknach są przestarzałą metodą ochrony domu?

W dzisiejszych czasach, gdy liczba włamań do domów i mieszkań wzrasta, warto zastanowić się nad jak najlepszym zabezpieczeniem domu. Niegdyś najpopularniejszą metodą było umieszczanie krat w oknach. Pręty uniemożliwiały wtargnięcie na balkon i przez okno na najniższych piętrach bloków oraz domów jednorodzinnych. Jednak trzeba przyznać, że kraty w oknach nie są estetyczne i zaburzają przejrzysty widok z okna. Jakie rozwiązanie jest obecnie najlepszym zabezpieczeniem dla mieszkania? Odpowiedź brzmi: szyby antywłamaniowe.

Kraty w oknach, a alternatywy dostępne na rynku

W dzisiejszych czasach kraty w oknach zastępujemy szybami antywłamaniowymi. To rozwiązanie łączy w sobie estetykę (a przede wszystkim nie wprowadzają do domu klimatu więzienia) oraz wysoką ochronę przed włamaniem. W przeciwieństwie do krat, szyby pozwalają na swobodne korzystanie z okna oraz wpuszczają do domu więcej światła. Szyby antywłamaniowe są także bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Szyby antywłamaniowe to także oszczędność na dłuższą metę. Kraty w oknach są jednym z elementów, które trzeba regularnie konserwować. Ich wymiana na szyby antywłamaniowe to inwestycja na długie lata i niesie za sobą więcej korzyści. Szyby antywłamaniowe są także bardziej efektywne w kontekście izolacji termicznej – grube i wytrzymałe szkło przekłada się na niższe koszty ogrzewania w okresie zimowym.

Jakie szyby antywłamaniowe są najlepsze?

W hartowni szkła Bojar szyby antywłamaniowe są dostępne w różnych klasach bezpieczeństwa, dlatego warto zastanowić się, jaka klasa będzie odpowiednia dla naszych potrzeb. Dla osób, które szczególnie dbają o bezpieczeństwo swojego domu, polecamy modele klasy P4(44.4), P5 i P6. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Sporządzimy najlepszą ofertę dobraną do Twoich potrzeb.